Cokollate e ngrohte me nutella

Perbersit :

Qumësht 400ml ,

3 lugë x 20 ml Nutella ,

esenc vanilje ,

pana te rrahur (I përdorur lloj aerosol) ,

60g çokollatë të errëta .

Pergaditja :

Shkrihet çokollatë e errët në një ene mbi avull . Perziejm , qumështin , Nutellan dhe esencen e vaniljes në një ene derisa perbersit te jene bashkuar . Gjithe kete mase e ndajme ne disa kriklla . Me pas shtojme panan e rrahur ??dhe ne fund shtoni dhe cokollaten e erret qe me pare e kishim shkrire .

RECETA TË NGJASHME


Article Categories:
Pije

Comments

Don't Miss! random posts ..