Cokollate e ftohte

Përbërësit për 4 persona :

* 200 g çokollatë e copëtuar,
* 1/2 gotë krem qumështi,
* 20 g gjalp,
* 20 g vanilje.

Përgatitja.
Shkrini në zjarr të dobët çokollatën me vaniljen dhe 2 lugë ujë. Përzjejeni herë pas here. Kur masa të jetë e njëtrajtshme dhe kremoze, hiqeni nga zjarri, shtoni pak nga pak kremin e qumështit dhe gjalpin. Hidheni kremin nëpër tasa dhe vendosini në frigorifer. Servirini me biskota.

RECETA TË NGJASHME


Article Tags:
Article Categories:
Pije

Comments

Don't Miss! random posts ..