Çokollatat Energjike

cokollatatPerberesit:

1 filxhan hurma arabie te lena ne uje
1 filxhan boronica te zeza
2 luge supe fara lini te shtypura
2 luge supe fara chia
1filxhan e 1/2 tershere organike
1 filxhan boronica te thara
1 filxhan fistiqe
¼ filxhan uje
Pergatitja: 20min

Vendosim hurmat, boronicat e zeza, farat e lirit, ujin dhe farat e chias ne mixer dhe i perziejme deri sa masa te jete e lagesht.

Shtojme tersheren, boronicen e kuqe, fistiqet dhe i perziejme akoma ne mixer deri ne nje mase te njetrajtshme por duke lene nderkohe copat e fistiqeve dhe boronices te kuqe te jene akoma te dukshme.

Me masen krijojme vete disa topa te vogla te cilat i ruajme ne frigorifer per gjithe javen ne vazhdim.

Per ke receta apo perberesit i duken impenjative, mund ti gjeni cokollatat energjike raw tek Edesia, ne kombinimet me te mira e te shendetshme te superushqimeve.

RECETA TË NGJASHME


Article Categories:
Embëlsira · KEK & Biskota

Don't Miss! random posts ..