Çokolatë Toblerone

Çokolatë  TobleronePërbërësit:

300 gr çokollatë për zierje

100 gr mjaltë

100 gr badem

Përgatitja:

Shkrihet çokollata dhe në të shtohet mjalti dhe bademi i grimcuar. Kjo qitet në një kallëp të mbështjellë me foli alumini dhe i jepet forma e piramidës dhe lihet të ftohet në ngrirje të thellë derisa të fortohet. Pritet në trashësi 2 cm dhe servohet.

RECETA TË NGJASHME


Article Categories:
Embëlsira

Don't Miss! random posts ..