Cheesecake

Peberesit:

-2 pako biskota
-250 gr margarine
-1 pakete krem djathi(tip philadelphia) 200 gr
-1-2 f. caji pluhur sheqeri(varet sa te embel e doni)
-500 ml krem qumeshti(krema galaktos,pana)
-marmelate,ose recel luleshtrydhe,vishnje,qershije,portokalli etj(sipas preferences suaj)

Koptoni  biskotat me dore e i perzieni  me margarinen qe te behen nje mase dhe i shton  ne nje pireks rrumbullak (ju mund ti vini dhe ne nje drejtkendsh)
Me pas rrihni kremin e  qumeshtin me kremen e djathit dhe me sheqerin pluhur.  E shtrova masen mbi biskotat dhe e futa pireksin ne frigorifer.

Pasi te ftohet ,I hidhni dhe marmelate  siper  dhe cheese cake eshte gati.
Provojeni ta beni se do mbeteni te kenaqur!

Article Categories:
KEK & Biskota

Comments

Don't Miss! random posts ..