Cheesecake Raffaello

Cheesecake RaffaelloPërbërësit:
Për bazën:

-250 gr biskota të bëra grimca
-100 gr gjalpë i shkrirë

Për kremin:

-250 ml pana
-250 gr mascarpone
-100 gr çokollatë e bardhë e shkrirë
-30 gramë bajame e copëtuar ose miell bajameje
-2 lugë miell kokosi
-8 gramë xhelatinë
-125 gramë sheqer
-2 lugë qumësht i ngrohtë

Për dekorim:
Miell kokosi
6 çokollata Raffaello

Përgatitja:

Së pari, mbështillni me letër furre një tigan me diametër 24 cm. Përziejini biskotat e grimcuara me gjalpin e shkrirë.

Vendosni në ujë të ftohtë xhelatinën dhe kur të jetë e butë hidhini pak qumësht të ngrohtë.

Bashkoni panën e bardhë me sheqerin. Shtoni maskarponen, miellin e kokosit, bajamet e grimcuara dhe çokollatën e bardhë të shkrirë. Përziejini me një lugë të gjithë përbërësit, bashkë me xhelatinën e tretur në qumësht.

Hidhni kremin mbi bazën e biskotës. Po kështu, shtoni miellin e kokosit derisa të mbuloni të gjithë sipërfaqen e ëmbëlsirës.

Lëreni ëmbëlsirën në frigorifer për të paktën 4 orë.

Shërbejeni duke e dekoruar me çokollatat Raffaello!

Lexo më shumë në: http://www.kosovarja-ks.com/cheesecake-raffaello/?utm_source=referral&utm_medium=web&utm_campaign=copyright

RECETA TË NGJASHME


Article Categories:
Embëlsira

Don't Miss! random posts ..