Cheesecake me ajrokrem

Cheesecake me ajrokremPërbërësit:

-24 biskota “Oreo”

-1/3 filxhan gjalp i shkrirë

-Një 1 kavanoz me çokokrem

-200 gram krem djathi

-200 gram pana kuzhine

-Çokollatë e grirë për dekorim

Përgatitja

I thërmojmë biskotat dhe i përziejmë me gjalpin e shkrirë. I hapim duke i ngjeshur mirë në një tas qelqi me fund të gjerë dhe i fusim në frigorifer, ndërkohë që përgatistim mbushjen.

Përziejmë çokokremin me kremin e djathit dhe më pas shtojmë dhe panën e kuzhinës, këtë të fundit pasi e kemi rrahur fort. Pasi e hapim masën në mënyrë të njëtrajshme, shtojmë dhe një shtresë me pana të rrahur. Më pas e dekorojmë me grimca çokollate.

E lëmë të ftohet në frigorifer për 4 orë, ose dhe përgjatë gjithë natës.

RECETA TË NGJASHME


Article Categories:
Embëlsira

Don't Miss! random posts ..