Çervish me mish të pulës

Çervish me mish të pulësPërbërësit:
1 pulë ose
1 kh mish pule
15 lugë gjelle miell misri
2 dl vaj ose
200 gr gjalpë
1 lugë gjelle kripe
200 gr pete bakllavaje
Piper i kuq Piper i zi Mishin e pulës e ziejmë me qepë, kripë, piper të kuq dhe piper të zi afro 1 orë, pavarësisht nga pula si është.

Miellin e misrit e kaurdisim afro 20 min me yndyrë dhe kur nisi të ndërrojë ngjyrë në kafe të qelqtë, atëherë e përvëlojmë me lëngun e mishit dhe e përziejmë vazhdimisht që të mos bëhen toptha. Çervishin e derdhim mbi petët e bakllavasë, paraprakisht të skuqura

Article Categories:
Receta me mish Pule

Don't Miss! random posts ..