Byrek pa peta

Perberesit:
-220-250 gr kos
-150 gr guda,ose tjeter djath i verdhe qe shkrin ne pjekje
-90 gr djath i bardhe(mundesisht feta)
-4 luge caji margarine
-2 veze
-1 luge caji galete (buke e thekur e grire)
-kripe e piper

-Ne nje tas perziejme gjithe perberesit, gjersa te behet nje mase homogjene.
Ne nje mikser shtrojme galeten dhe hedhim siper masen e pergatitur. E pjekim ne furre mesatar,gjersa te skuqet.
Serviret ne kupa caji.

RECETA TË NGJASHME


Article Categories:
Brumëra

Don't Miss! random posts ..