Byrek me qepe, domate dhe mish

Përbërësit:

– 2 kokrra qepe
-4 kokrra domate
– gjysem kile mish te grire
– gjysem kile miell per peta

Udhëzime per pregaditje

Zem brumin e leme pak brumin me ardhe,e skuqim qepet dhe domatet ne nje tigan me pak vaj.Me pasi hedhim edhe mishin e grire hapim petet hedhim perberesit e fusim ne furre ne 180 grade.

RECETA TË NGJASHME


Article Tags:
Article Categories:
Brumëra

Comments

Don't Miss! random posts ..