Byrek me kungull

byrekPerberesit:
2 kg kungull te verdhe
500 gr djath te zakonshem
200 gr gjize
4 veze
1 got me qumesht
1 gote pliguri
kripe
piper te zi
dhe sipas deshires mund te hidhni dhe pak
koper

Pergatitja:
Grijme kungullin me rende!

Hedhim kripe dhe e lem te kulloje per 1 ore

Lyejme tepsine me vaj…dhe shtrojme 4 peta (ose mund ti blini, ose mund ti beni vete)

I perzjejme te gjitha gjerat qe thame me lart…

I shtrojme dhe veme siper edhe kater pet te tjera…

Do ishte mire nese peta do ishte e plote me pas e presim ne racione!

Hedhim gjalp ,ose vaj sipas deshires
dhe e pjekim per 1 ore ne 180’c
me pas e presim ne racione
hedhim gjalp ,ose vaj sipas deshires
dhe e pjekim per 1 ore ne 180’c

RECETA TË NGJASHME


Article Tags:
Article Categories:
Brumëra

Don't Miss! random posts ..