Byrek me kungull të verdhë

Byrek me kungull të verdhëPërbërësit:

-1/2 kg petë të gatshme

-2 kg kungull i verdhë (i grirë në anën e trashë të rendes)

-5 vezë

-250 gr djathë i bardhë i thërrmuar

-250 gr djathë kaçkavall (parmesan)

-2 gota qumësht

Përgatitja:

Hedhim qumështin në një tenxhere dhe e vëmë të ziejë. Sapo të marrë valën shtojmë kungullin e grirë dhe e trazojmë derisa të shterojë gjithë qumështi. E heqim nga zjarri dhe e lëmë të ftohet. Pasi është ftohur i shtojmë djathërat e thërrmuar dhe 4 vezët. Mirë është të mos shtojmë ekstra kripë sepse djathë ka mjaftueshëm. Shtrojmë gjysmat e petëve në tepsi duke e lyer çdo petë me vaj ulliri, pastaj hedhim mbushjen në mes dhe shtrojmë petët tjera përsipër (duke vënë vaj ulliri në çdo petë).

Pasi kemi mbaruar e presim në copa dhe sipër hedhim vezën e ngelur të cilën e kemi rrahur me pak qumësht. Pitja duhet të piqet në temperaturë 165 gradë për rreth 35-40 minuta.

RECETA TË NGJASHME


Article Categories:
Brumëra

Don't Miss! random posts ..