Burger me vezë dhe avokado

burgerPërbërësit:

-Bukë burger-i
– ½ avokado e qëruar
– 1 vezë
– Lëng limoni
– Kripë
– Piper
– Vaj ulliri

Përgatitja:

Fillimisht vendosni avokadon në një enë të vogël bashkë me lëngun e limonit, kripën dhe piperin. Përziejini mirë.

Vendosni bukën për t’u thekur.

Skuqni vezën sy.

Shtroni masën e avokados në bukë.

Shtoni vezën.

Shërbejeni të ngrohtë.

Këshillë: Nëse nuk keni asnjë problem me kaloritë e recetës, mund të shtoni çdo lloj kaçkavalli.

Article Categories:
Receta me mish viqi

Don't Miss! random posts ..