Buke te thekur me domate

Perbesit:

– vaj ulliri 30 gr
– domate n° 3-4
– Mardanos 10gr
– Rigon
– Udhra n°1
– Buke te thekur te holla n°16

Përgatitja: Pritni feta te holla buke.
Prismi domatet kube te vogla, grini nje thelb udhre, 10g mardanos.
Bashkoni domatet me udhrat dhe mardanosin, shtoni pak rigon, krip dhe piper, perziheni mire dhe liheni ate ne frigorifer per nje ore.
Merrni buket e thekura dhe vini mbi te nje luge me domate qe keni pregatitur.

Article Tags:
Article Categories:
Pica

Comments

Don't Miss! random posts ..