Bukë të pjekura me Qepë

Përbërësit
80 gr qepë (të skuqura, të grimcuara)
3/4 filxhan çaji proshutë (e gatuar)
1/2 filxhan majonezë
3 gota djathë (djathë zviceran)
400 gr salcë domatesh
1 bukë (thekre, 500 gr)
Përgatitja
1
Në një tas të madh kombinoni qepët, proshutën, majonezën dhe djathin zviceran.
2
Prejeni bukën në feta dhe shtoni mbi secilën prej tyre nga 1 lugë çaji salcë dhe përhapeni mirë.
3
Hidhni gjithashtu nga 1 lugë gjelle nga masa e përgatitur me qepë dhe djathë.
4
Renditini në një fletë për pjekje. Vendosini në furrë të piqen për rreth 12 deri në 14 minuta në temperaturën 175 gradë Celcius. .
5
Largojini nga furra dhe janë gati për t’u servirur.

RECETA TË NGJASHME


Article Categories:
Brumëra

Don't Miss! random posts ..