Buke misri e pergatitur ne shtepi

2 filxhane caji miell
2 filxhane caji miell misri
1 filxhan caji kos

1/2 filxhan caji vaj
2 veze
1 filxhan caj uje te gazuar
1/2 luge sode buke

Pergatiteni brumin me asortimenetet e mesiperme dhe hidhini ne fund dhe ujin me soden.Perzijini serish.Me tej perpara se ta vini ne tepsi

(lyeni kete te fundit me margarine dhe pakez miell per te parandaluar ngjitjen e brumit).

Vijeni ne furre me 180 gr C .Furra duhet te kete qene ngrohur ca perpara. Servireni te ngrohte.

RECETA TË NGJASHME


Article Tags:
Article Categories:
Brumëra

Don't Miss! random posts ..