Bukë e pjekur me vezë dhe proshutë

Bukë e pjekur me vezë dhe proshutëPërbërësit:
-1 bukë e gjatë franceze,
-5 vezë,
-1/3 filxhan shmand,
-4 copë proshutë,
-4 copë djathë-kaçkavall,
-2 qepë të gjelbërta në feta të holla.

Në një enë mesatare, përzieni vezët, shmandin, proshutën, djathin dhe qepët. Priteni bukën për së gjati dhe hiqjani pjesën e prerë sipër. Derdheni përzierjen në prerjen e bukës. Piqeni për 25 minuta në 175 gradë celciuz. Priteni dhe shërbejeni ndërsa është e ngrohtë.

RECETA TË NGJASHME


Article Categories:
Brumëra

Don't Miss! random posts ..