Buke e mbushur me vezë

Buke e mbushur me vezëPërbërësit:

-4 panine

-1 pako suxhuk

-8 vezë

-½ filxhan krem

-250 gr djathë i integruar

-3 qepë të njoma

-kripë dhe piper për shije

Përgatitja:

Ngrohni furren paraprakisht në 350 ° F. Prijeni në mes paninen. Përgatisni ndërkohë suxhukun, pritini në madhësi të vogla dhe vendosini mënjanë. Në një tas rrihni së bashku vezë dhe krem. Bashkojini me përbërësit e mbetur dhe sallamë. Ndajini në mënyrë të barabartë dhe përzieni në çdo panine. Vendosini të gjitha paninet në një fletë pjekje dhe piqini për 25-28 minuta. Lereni të ftohet paninen varke për 10 minuta, prijeni dhe shërbejeni.

RECETA TË NGJASHME


Article Categories:
Brumëra

Don't Miss! random posts ..