Buke e forte me kos e veze

Perberesit

-10 feta buke gruri e forte
-2 veze
-5 luge kos
-2 luge qumesht
-pak kripe sa per lezet
-pak gjalpe per te lyer tepsine

Pergatitja

Vezet rrihen mire me telin e guzhines.I shtohet kripa kosi e qumeshti.Perzihen mire te gjitha derisa te behet nje mase homogjene.Fetat e bukes i lyen nga te dyja anet po nuk i le hic fare te zhytyra pasi buka qullet.I shtron ne tepsine e lyer me gjalp dhe i le te piqen derisa te mpikset veza.(mund ti lesh edhe me gjate nese i keni qef kerce).Sherbehen te ngrohta.
Ju befte mire!

RECETA TË NGJASHME


Article Categories:
Brumëra

Don't Miss! random posts ..