Brusketa me molle dhe proshute

Perberesit:

– 2 molle te verdha
– 100 gr djath i bute
– gjysem skalonja(lloj qepe)
– 3-4 gjethe qepe
– gjysem limoni
– 20 gr proshute
– kripe piper

Pergatitja:

Lani mollet, qerojini dhe me pas hiqini boshtin e saj, me pas mollen ndajeni ne feta rreth gjysem centimetri dhe perzijini me lengun e limonit. Grini skalonjen dhe copetoni gjethet e qepes duke i futur ne nje ene dhe me pas shtoni djathin, piperin, kripen dhe perzijini. Kete krem qe keni perfituar shtrojeni tek brisketat e molles duke e dekoruar me proshute siper.

RECETA TË NGJASHME


Article Tags:
Article Categories:
Brumëra

Don't Miss! random posts ..