Brusketa me kërpudha

Brusketa me kërpudhaPërbërësit
-6 feta bukë prerë në 4 trekëndësha
-1/2 filxhan djath parmexhan
-1 1/2 lugë gjelle vaj ulliri
-1 kg kërpudha
-3 thelbinj hudhër
-1 tufë spinaq
-trumze
-1/2 lugë çaji kripë
-1/4 lugë çaji piper i zi

Përgatitja:
Ngroh paraprakisht furrë në 200 ° C. Vendosni bukën për pjekje, lyeni me djathë dhe piqeni derisa është thekur, 8 deri në 10 minuta. Ndërkohë, vajin ngroheni në një tigan . Shto kërpudha dhe hudhër dhe i skuqni derisa të marrë ngjyrë kafe . I përzieni dhe shtoni , kripë dhe piper . I gatuani edhe për 3 deri në 4 minuta më shumë. Me anë të një luge shtoni salcen në bukë dhe i shërbeni.

RECETA TË NGJASHME


Article Categories:
AntiPastë

Don't Miss! random posts ..