Bruschetta express

Bruschetta expressPerberesit:
3-4 feta buke te thekura ( preferohet e stilt baguette )2 domate te prera ne copa te vogla, 6-7 ullinj te prere holle, 2 luge majdanoz i grire, 1 thelpi hudher e shtypur, 1 cope djathe i bardhe i thermuar.

I perziejme te gjithe perberesit. Shtojme kripe e piper e rigon sipas deshires dhe me ndihmen e nje luge e ndajme ne fetat e bukes se thekur.

Ne fund u hedhim pak vaj ulliri siper e jane gati.

Jo me shume se 10 minuta pune, serviret e ftohte vetem si nje snack i shpejte ose si antipaste para uljes ne tavoline .

RECETA TË NGJASHME


Article Tags:
Article Categories:
Brumëra

Don't Miss! random posts ..