Bombica me fiq

Perberesit:

  • 400 gr. sheqer
  • 11 lug uje
  • 1 margarin(1 pako gjalp 150gr)
  • 250 gr, arra te bluara
  • 150 gr biskota te bluara (plazma keks)
  • 1 cokollate
  • 500 gr fiq.
Pergaditja:

Sheqeri me ujin ziejn pastaj i shton arrat biskotat  cokollaten dhe gjalpin.
5oo gr fiq ( te blera ne pako) i le ne uj te ngroht qe te zbuten ia heq bishtat me kujdes dhe i mbush me thelba arre, duke mos e car kokrren e fikut

I mbeshtjell me masen e fituar mesiper, i rrotullon ne kokos ose arra te bluara dhe i le ca ore derisa te forcohen mire
Pastaj i ndan pergjysem dhe mmmmmmmmm jan te mrekullueshme !
Po ti provoni do me kujtoni  jan dhe shume te bukura per tu par, sepse dallohet arra ne mes , fiku dhe masa qe mbeshtjell !

RECETA TË NGJASHME


Article Tags:
Article Categories:
Embëlsira

Comments

Don't Miss! random posts ..