Bombica me banane

Bombica me bananePërbërësit:

-2 banane

-200gr kokos

-100gr, sheqer pluhur

-200gr gjalpë

-Kokos për lyerje

Përgatitja:

Së pari bananet I shtypin me piru dhe ja shtojmë sheqerin , gjalpë dhe kokosin , të gjitha këto përzihen mirë dhe formojmë toptha . Në fund I zhysim në kokos ose në çokollatë.

RECETA TË NGJASHME


Article Categories:
Embëlsira

Don't Miss! random posts ..