Bizele me oriz

Perberesit:
-1/2 kg bizele
-4-5 karrota te prera  holle
-2-3 qepe ne rende
– koper
-2  pelte domate
-kripe,piper,vaj ulliri
-1 f. oriz

Pergatitja

Skuqim sh. lehte qepet (te njoma ose te thata). Shtojme bizele,karrota, kripe e pak uje e i zjejme ngadale.Kur jane gati shtojme uje (2 f. caji per 1 filxh. oriz,por duhet llogaritur dhe lengu ne tenxhere) dhe koper. E zjejme per 15′ akoma dhe kur gjella eshte gati, shtojme dhe piperin.Ju befte mire!

RECETA TË NGJASHME


Article Categories:
Gjellëra

Comments

Don't Miss! random posts ..