Bizele me mish viçi

Bizele me mish viçiPërbërësit:
-800gr. bizele
-300 – 400gr. mish viçi
-1 qepë
-1 karrotë
-1 spec
-1 domate
-1 dl vaj
-Kripë
-piper Te kuq
-Biper Te zi

Pëgatitja:
Copëzat e mishit të viçit i skuqim me qepë, spec, karrotë, kripë, piper të zi dhe piper të kuq. Pastaj ua shtojmë bizelet dhe ujin e nxehtë pak nga pak dhe ashtu i lëmë të zihen për afër një orë e gjysmë. 15 min para se bizelet ti largojmë nga zjarri ia shtojmë domaten e grirë. Bizelet serviren të nxehta në kombinim me pilaf, patate të skuqura dhe perime të ndryshme.

Article Categories:
Receta me mish viqi

Don't Miss! random posts ..