Biskotë me pemë

Përgatitja

Përzieni të bardhët e vesë, gradualisht i shtoni sheqerin, lugë pas luge. Kur të shkrihet sheqeri, hidheni të verdhët e vesë derisa përzierja të shkrihet.

Më pas ngadalë përzieni edhe qumështin, vajin, miellin dhe pluhurin për pjekurinë, dhe i përzieni me tel, jo me mikser. Më pas radhitni kajsitë.

I piqni në një tepsi prej 180 gradë për 40 minuta. Para se të piqen përfundimisht, e zvogëloni temperaturën që të piqen në vete. E preni në pjesë më të mëdha dhe i shtoni një sasi të vogël të sheqerit në pluhur.

RECETA TË NGJASHME


Article Categories:
Embëlsira

Don't Miss! random posts ..