Biskotat “bostan”

Biskotat “bostan”Përbërësit:

-3/4 filxhan çaji gjalpë i zbutur,

-3/4 filxhan çaji sheqer,

-1 vezë,

-1/2 lugë çaji esencë bajame, ose vanilje,

-2 filxhanë çaji miell për çdo përdorim,

-¼ filxhan çaji arrë kokosi (e bluar) – gjendet e gatshme në çdo supermarket,

-1/4 lugë çaji kripë,

-1/4 lugë çaji pluhur pjekje (baking soda) ose sodë buke,

-2 lugë gjelle, lëng i kuq i përftuar nga luleshtrydhe dhe panxhar i freskët

-lëng i gjelbër – i përftuar nga kivi dhe spinaq

-2 lugë gjelle, kokrra të vogla çokollatë (rrush i kuq i thatë ose boronica).

Përgatitja:

Përziejmë përbërësit(miell, pluhurin e arrive të kokosit, sheqer, kripë, sodë). Shtojmë vezët me gjalpin dhe esencat dhe përftojmë një masë të lëngshme, të cilën e shtojmë te mielli i përzier. Kështu kemi një masë brumi të fortë si për biskota. Masën e brumit e ndajmë në 3 pjesë në këto raporte – 30% për ta bërë të gjelbër, 10% për ta lënë të bardhë dhe 60% për ta bërë të kuqe. Për brumin e gjelbër shtojmë lëngun e gjelbër dhe dy lugë gjelle miell. Për brumin e kuq shtojmë lëngun e kuq dhe dy lugë gjelle miell. Hapim brumin e bardhë në formë drejtkëndëshe në përmasa 15cm me 6cm dhe i vëmë në mes brumin e kuq, rrotulluar në formë cilindrike me gjatësi 6cm. Kemi përftuar një cilindër të kuq në mes me një shtresë të bardhë sipër. Presim cilindrin në rrathë prej ½ cm dhe çdo rreth e ndajmë përgjysmë, duke përftuar kështu gjysmëhëna ose feta shalqi. Vëmë në mes te pjesa e kuqe kokrra të vogla çokollate ose të frutave të thata, që të na kujtojnë farat e shalqirit. E pjekim në furrë me 170 gradë për 6-8 minuta ose deri sa të jenë pjekur, por pa marrë ngjyrë kafe.

Article Categories:
KEK & Biskota

Don't Miss! random posts ..