Biskota ylberi

Biskota ylberi Përbërësit:

– 300 gramë miell

– ½ lugë gjelle sodë buke

– 150 gramë gjalpë

– 250 gramë sheqer

– Dy vezë

– 200 gramë karamele me ngjyrë

Përgatitja:

Së pari e përzieni miellin me sodën e bukës në një tas.

Pastaj, e kombinoni sheqerin me gjalpin e shkrirë në një tas tjetër. I shtoni vezët bashkë me sheqer dhe i përzieni mirë.

Gradualisht e hidhni miellin dhe e bëni gati brumin.

Pastaj, i shtoni karamelet dhe e përzieni mirë. Krijoni topa të vogël nga brumi, e pastaj formoni biskota nga topat.

Biskotat e fituara i futni në furrë me nxehtësi 170 gradë celsius për 10-15 minuta.

Article Categories:
KEK & Biskota

Don't Miss! random posts ..