Biskota te lehta dhe te shpejta

Perberesit:

* 1 dose pasta flora
* 200 gr cokollate me qumesht

Pergatitja

Pergatisni pasta floren, shtrijeni ate me miell dhe me pas me nje forme zemre nxirrni shume te tilla. Me pas biskotat lerini ne nje tepsi me leter alumini per te kuzhine dhe piqini ne furre me 180′ per 10 minuta. Nxirrini biskotat nga furri dhe lerini te ftohen. Therrmoni cokollaten dhe me pas shkrijeni ne banjomari, pasi te keni perfituar nje krem homogjen hidheni siper biskotave, ne gjysmen e tyre, dhe lereni te thahen.

Article Tags:
Article Categories:
KEK & Biskota

Comments

Don't Miss! random posts ..