Biskota shtëpie

Biskota shtëpiePërbersit:

-250 gr margarinë

-150 gr sheqer pluhur

-1 vezë

-2 sheqer vanilije

-450 gr miell

-1 pluhur për pjekje

-2-3 luge kakao

PER MBUSHJEN:

Biskota shtëpie

-50 gr margarinë

-200 gr çokollatë

-100 gr sheqer pluhur

Hapat

1 Perziejme margarinen e mbajtur ne temp. ambienti me sheqerin pluhur derisa te behet nje mase kremoze.

Biskota shtëpie

2 Shtojme pastaj vezen duke perzier vazhdimisht me mixer,pastaj shtojme miellin e perzier me pluhurin per pjekje(tanim perziejme me mjetin cilinder te mixerit per perzierjen e brumit).
5 Me pas ne tavolinen e permillur nxjerim brumin dhe hollojme me hollues pete ne trashesi 2-3 mm dhe nga kjo pete nxjerrim forma me mjetin per biskota ne form te lules ose ne munges te saj nxjerrim me gote te rrumbullaket.

6 Biskotat I radhisim ne tepsi te mbuluar me leter per pjekje dhe pjekim ne 180 grade per 8-10 minuta.

7 Biskota I largojme nga furra(nga kjo mase brumi dalin dikund 2-3 tepsia).

8 Biskotat e pjekura I mbushim me mbushjen me Nutella, ose ndonje opsion nga te permendurit me larte.

Article Categories:
KEK & Biskota

Don't Miss! random posts ..