Biskota pa vezë

Biskota pa vezëPërbërësit:

▪ 250 gr gjalpë
▪ 125 gr sheqer pluhur
▪ 60 ml qumësht
▪ Pak vanilje
▪ 320 gr miell

Përgatitja:

Përzieni të gjithë përbërësit në robotin e brumit ose punojeni me duar.

Duhet të vazhdoni, duke shtuar qumështin gradualisht, deri sa masa të jetë homogjene.

Krijoni me brumin format që dëshironi dhe piqini për 15 minuta në furrën e parangrohur në 180 gradë.

Lërini të ftohen përpara se t’i shërbeni.

Article Categories:
KEK & Biskota

Don't Miss! random posts ..