Biskota pa pjekje

Përbërësit:
1/2 filxhan çaji sheqer.

1/2 filxhan çaji qumesht.
Pak kripë.
3 filxhan çaji tërsherë.
4 lugë gjellë kakao.
1/2 filxhan çaji qumësht.
1/2 filxhan çaji gjalp kikiriku (jo domosmdo).

Përgatitja:
Në një tenxhere hidhni sheqerin, kakaon, qumështin. Vendoseni tenxherën në zjarr dhe kur të marrin valë, ziejini për 1min të plotë. Largojeni nga zjarri.

Shtoni aty kripën, gjalpin e kikirikëve dhe në fund tërshëren. Përziejini mirë. Merreni brumin me lugë dhe hidheni mbi një letër alumini. Lërini të ftohen. Vendosini në  frigorifer për disa orë…

RECETA TË NGJASHME


Article Tags:
Article Categories:
Embëlsira · KEK & Biskota

Don't Miss! random posts ..