Biskota me ullinj

Biskota me ullinjPërbërësit:

500gr miell,
1 gotë uji lëng portokalli,
1 gotë uji vaj misri,
250 – 300gr ullinj jeshil të mbushur,
pak piper.

Përgatitja:

Hedhim të gjithë përbërësit në mikser (përveç ullinjve) dhe i përziejmë ato shumë mirë deri sa të bëhet një përzierje uniformë. Bëjmë sfera të vogla brumi në mes të të cilave vendosim nga një ulli. Biskotat i pjekim në furrë në 180 gradë.
Në vend të ullinjve mund të përdorim edhe mbushje të tjera.

Article Categories:
KEK & Biskota

Don't Miss! random posts ..