Biskota me shije kafeje

biskotaPerbersit:

-400 gr miell
-250 gr margarin
-200 gr sheqer
-6 luge kafe te ftohte
-2 sheqer vanilje
-2 luge kakao
-1 pluhur per pjekje

Udhezimet:

Margarina e mbajtur ne temperature ambienti tundet me sheqerin dhe sheqer vaniljen.
Shtohet kafeja,mielli,pluhuri per pjekje,dhe kakao.
Pasi masa perzihet mire,me dore marim nga masa dhe formojme toptha te vegjel te cilet i shtypim pak me dore dhe i radhisism ne ndonje kallep per pjekje te mbuluar me leter per pjekje.
Piqen ne temperature 180 grade per 10 minuta./

Article Categories:
KEK & Biskota

Don't Miss! random posts ..