Biskota me recel

biskotaPerberesit:
300g miell, 125g gjalpe, 100g sheqer, 2 veze dhe nje pako maja per embelsira:

Pergatitja:
Mbasi te zini brumin e ta keni punuar mire hapeni ne nje pete te vetme me te trashe se peta e byrekut, merni nje gote uji dhe prejini ne forma te rrumbullakta te gjithe peten, hidhini nje luge kafe me recel ne cdo rrumbullake te prere, paloseni peten duke formuar gjysem henxe dhe me nje pirua mbyllni enen e petes ku eshte e palosur per te mos dali receli gjate pjekjes, ne nje tepsi vendosni karte furre pastaj vini biskotat duke lene pake distance me njere – tjetren,piqen ne temperaturen 180° per 25min.

RECETA TË NGJASHME


Article Tags:
Article Categories:
Embëlsira · KEK & Biskota

Comments

Don't Miss! random posts ..