Biskota me Qumësht

Biskota me QumështMasat:
100 gr gjalp
1 filxhan çaji qumësht
1 filxhan çaji sheqer
1 lugë kafet sodë
2 vezë

Në një enë hidhet gjalpi, sheqeri (puder) dhe soda. I rrahim mire derisa të zbardhet, pastaj shtojme vezët duke i rrahur, hedhim qumështin, të cilin e kemi ngrohur pak. Shtojmë miellin edhe i përziejmë lehtë, duke mos e punuar shumë që të mos bëhet elastik. Pastaj i bëni biskotat në forma sipas dëshirës, vihen në tavë të lyer me gjalpë edhe piqen.

 

RECETA TË NGJASHME


Article Tags:
Article Categories:
Embëlsira · KEK & Biskota

Comments

Don't Miss! random posts ..