Biskota me miell koku

Biskota me miell kokuPërbërësit:

250 gr miell koku

200 gr sheqer

25 gr miell dhe 3 kokrra vezë

Përgatitja:

Rrihi vezët bashkë më sheqerin, shtoji të dy miellrat dhe përzieji me telin rrahës. Me duar formo disa vezë të vogla dhe vendosi me kujdes menjëherë mbi pllakën e furrës. Piqi për 15 minuta ne temperaturë 180 gradë, duke kontrolluar që të ngelen në ngjyrë si të verdhë. Lëri të ftohen dhe shërbeji të ftohta.

RECETA TË NGJASHME


Article Tags:
Article Categories:
Embëlsira · KEK & Biskota

Don't Miss! random posts ..