Biskota me marmelatë

Përbërësit

250 gr margarin
250 gr sheqer pluhur
2 sheqer vanilje
1 pluhur për pjekje
500 gr miell
marmalate
100 gr çokollatë për zierje
100 ml qumësht
2 luge vaj
kokos ose arra te bluara

Hapat

1
Perzijme margarinen dhe sheqerin pluhur dhe sheqerin e vaniljes derisa te behet mase

kremoze.

2
Shtojme miellin e perzier me pluhurin per pjekje dhe perziejme derisa te behet nje brume I

bute.

3
Nga brumi ndajme toptha te cilet I bejme ne forme paksa te zgjatur dhe pjekim ne 120 grade

per 60 minuta.

4
Pastaj pasi te ftohen I bejem nga dy duke I lyer me marmelate dhe pastja gjysme e seciles

biskote e kalojme neper cokollaten e shkrire me vajin dhe qumeshtin.

5
Pastaj I kalojme neper kokos ose arra te bluara.

Article Categories:
KEK & Biskota

Don't Miss! random posts ..