Biskota me kokos, tërshërë dhe drithëra

Biskota me kokos, tërshërë dhe drithëraPërbërësit:

-1/2 filxhan gjalpë
-1/2 filxhan sheqer kaf
-1/2 filxhan sheqer (të bardhë)
– 1 vezë
– 1 lugë çaji ekstrakt vaniljeje
– 1 filxhan miell
– 1 filxhan Corn Flakes (të grimcuara)
-1 filxhan tërshërë
– 1 lugë çaji sodë buke
– 1/2 lugë çaji kripë
– 1/2 lugë çaji pluhur pjekës
– 1 e 1/3 gota kokos (copa)

Përgatitja:
Nxehim paraprakisht furrën në 175 gradë C. Në një tas të madh, përziejmë së bashku në një masë kremoze gjalpin, sheqerin kafe dhe sheqerin e bardhë. I trazojmë në vezë dhe në vanilje.

Përziejmë së bashku miellin, sodën e bukës, kripën dhe pluhurin e pjekjes. I trazojmë derisa përzierja të bëhet kremoze. Shtoni bollgurin e tërshërës, drithërat e grimcuar dhe copat e kokosit dhe i përziejmë.

Hedhim brumin me lugë çaji mbi një fletë gatimi. Biskotat duhet të jenë pak larg nga njëra-tjetra. I pjekim për 10 deri në 12 minuta në furrën e nxehur që më parë. Biskotat duhet të marrin ngjyrën kafe të lehtë në skaje dhe në fund.

Hiqini nga fletët e pjekjes dhe lërini të ftohen në rrjeta teli. (Shije)

Article Categories:
KEK & Biskota

Don't Miss! random posts ..