Biskota me kokos

Përbërësit:
2 vezë, 3 filxhanë sheqer, 3 filxhanë qumësht, 3 filxhanë vaj, 9 filxhanë miell, 1 pluhur paste, lëvore limoni.

Kremi: 1/2 litër qumësht, 3/4 e nargarinës, 3 flixhanë sheqer, 200 gr çokollatë, 100 gr kos.

Tunden vezët me sheqer, mbi avull, gjersa të fryhen mirë. Shtohen 3 filxhanë qumësht, vaj dhe mielli i përzier me pluhur paste. Të gjitha përzihen mirë dhe derdhen në tepsi të lyer me yndyrë e të përmillur. Piqen në temperaturë mesatare dhe pasta e vakët pritet në kubikë. Ndërkohë vlohet qumështi me sheqer. Shtohet çokollata e grimcuar dhe margarina. Masa përzihet mirë dhe kubikët e prerë zhyten në këtë masë, menjëherë largohen për tu futur në enë me miell kokosi dhe pazi përmillen mirë, palosen në enën ku do të shërbehen.

RECETA TË NGJASHME


Article Tags:
Article Categories:
Embëlsira · KEK & Biskota

Comments

Don't Miss! random posts ..