Biskota me cokollate dhe banane

Biskota me cokollate dhe bananePerberesit:
-250gr miell,
-150 gr gjalpe,
-2 veze,
-150 gr sheqer,
-1/2 e bustine lievito ose 1 luge kafeje me sode buke.

Pergatitja:

Pregatitet brumi dhe vendoset ne frigorifer per nje ore i mbeshtjellur ne cellofan ose plasmas ushqimesh. Nevojitet nutella dhe banane ose dardha siq e bej une.

Piqen ne furre ne temp 170 grade per rreth 15-20 min.

Article Categories:
KEK & Biskota

Don't Miss! random posts ..