Biskota me cokollate dhe banane ose dardha

biskotaPregatitet me brume biskotash ose pasta frolla i thojne ne Itali.

Perberesit:
250gr miell,150 gr gjalpe,2 veze,150 gr sheqer,1/2 e bustine lievito ose 1 luge kafe je me sode buke.

Pergatitja:
Pregatitet brumi dhe vendoset ne frigorifer per nje ore i mbeshtjellur ne cellofan ose plasmas ushqimesh. Nevojitet nutella dhe banane ose dardha siq e bej une .

Me keto perberes mund te pregatisesh rreth 20 cope biskota te tilla.

RECETA TË NGJASHME


Article Tags:
Article Categories:
Embëlsira

Don't Miss! random posts ..