Biskota me çokollatë

Biskota me çokollatëPërbërësit:

-85g kakao
-400g sheqer
-125ml vaj vegjetal
-4 vezë
-2 lugë të mesme ekstrakt vanilje
-250g miell
-2 lugë të mesme pluhur për pjekjegjysmë
-luge e mesme kripë
-60g sheqer pluhur

Përgaditja:
Në një enë të mesme, përzini kakaon, sheqerin dhe vajin. Shtoni vezët një nga një, dhe pastaj edhe vaniljen. Përzini miellin, pluhurin për pjekje dhe kripën; shtoni tek masa e kakaos. Lëreni brumin në vend të ftohtë për të paktën 4 orë.

Ndizni furrën në 180C. Mbuloni me letër për pjekje tepsinë në të cilën do piqni biskotat. Bëni topa prej 2.5 cm nga brumi. Mbuloni me një shtresë sheqer pluhur dhe lërini larg njëra-tjetrës në tepsi.

Piqni në furrë për 10-12 minuta. Lërini të rrijnë në tepsi për një minutë para se t’i transferoni diku tjetër ku mund të ftohen.

Article Categories:
KEK & Biskota

Don't Miss! random posts ..