Biskota mandarine

Biskota mandarinePërbërësit

150 gr margarinë
100 gr sheqer
Maje gishtash Krip
1 vezë
2 mandarina
aromë vanilje
250 gr miell
100 gr marmalate
sheqer pluhur

Hapat

1
Mnadarinat i pastrojme mire dhe grijme levoren ne rende(mundet edhe te ngrira dhe i grine me lehte se bashku me pjesen e brendshme).

2
Ne nje ene qesim margarinen,shtojme sheqerin,kripen,vezen,mandarinen e grire,sheqerin e vaniljes, dhe te gjitha i perzijme mire.

3
Shtojme miell gradualisht derisa te behet nje brum i bute te cilen embeshjellim dhe leme ne frigorifer per 1..5-2 ore.

4
Me pas ne tavolinen e punes te permillur, hollojme brumin ne trashesi 5mm dhe nga peta nxjerrim lule ne format per biskota te cilat i radhisim ne tepsi te mbuluar me leter per pjekje.

5
Pjekim ne 180 grade per 8-10 minuta(duhet pasur kujdes qe ngjyra edhe pas pjekjes te mbetet e hapur).

6
Pastaj lyejm nga dy me marmelate ne mes dhe sheqerosim me sheqer pluhur.

7
Nga kjo mase brumi dalin 25-30 lule te bashkuara,te cilat ne amballazhe te metalt ruhen deri ne 3 jave, kurse ne ngrirje te thelle deri ne 2 muaj.

Article Categories:
KEK & Biskota

Don't Miss! random posts ..