Biskota integrale

Biskota integralePërbërësit:
– 100 g miell integral
– 50 g miell Saraceno ose miell misri
– 80 g tërshërë 60 g lajthi të grira ose arra
– 2 grushte rrush të thatë
– 2-3 lugë mjaltë
-40 ml vaj luledielli
– 60 ml qumësht
– 1 lugë të vogël sodë buke jo të mbushur plot
-1 bustinë vaniljePërgatitja:

Ndezim furrën në 180° C. Përziejmë në një tas të gjithë përbërësit, u japim formë të rrumbullakët, i shtypim pak me dorë, i vendosim te tava e furrës me letër pjekjeje dhe i pjekim në furrë për 20-25 minuta.

Article Categories:
KEK & Biskota

Don't Miss! random posts ..