Biskota austriake

Biskota austriakePërbërësit:
180 gr gjalpë
70 gr bajame të qëruara
50 gr sheqer
2 të verdha veze
210 gr miell

Përgatitja:
Të gjithë përbërësit hidhini në një tavë dhe përziejini derisa të krijohet një top brumi. Lëreni në një vend të ftohtë derisa të vijë.
Hapeni brumin të hollë 1 cm dhe me një pajisje pastiçerie dhe pritini në formë gjysëm hëne. Biskotat e papjekura në një tavë të lyer me vaj dhe piqini për 10 minuta në 200 gradë C.
Spërkatini me sheqer pluhur dhe vanilje.

Article Categories:
KEK & Biskota

Don't Miss! random posts ..