Birjan me makarona

Perbersit:
-400 gr makarona (nje pako)
-1 qepe e madhe
-nje dore nenexhik (mente)
-leng mishi (pule ne rastin tim)
-pak vaj per skuqje

Qepet priten holle dhe vihen te skuqen se bashku me makaronat nje cope here.Nga fundi i skuqjes shtojani dhe nenexhikun(menten).
Me tutje shtrohen ne tave dhe siper i hidhet lengu i mishit.Mund te shtoni dhe copat e mishit siper birjanit sipas deshires.
Vijeni me tej te piqen ne furren e ngrohur me pare , deri sa te piqen makaronat ne gr C.
Servireni te nxehte.

Ju befte mire!/yummania/

Article Categories:
Receta me mish Pule

Don't Miss! random posts ..