Bajadera të bardha

bajderPërbërësit:

-200 gr sheqer
-1 filxhan i vogël kafeje ujë
-250 gr margarin
-300 gr biskota
-25 gr qumësht pluhur
-150 gr çokollatë e bardhë për glazurë

Përgatitja:
Vlojmë ujin me sheqer 2-3 minuta. E largojmë nga zjarri dhe i shtojmë margarinën. Përzihet derisa të shkrihet, pastaj shtohen biskotat e copëtuara (jo të bluara) dhe qumështi pluhur. Përziehet mirë. E vendosim në një tepsi katrore. E rrafshojmë dhe e lyejmë me çokollatën e shkrirë me 2 lugë vaj.

RECETA TË NGJASHME


Article Categories:
Embëlsira

Don't Miss! random posts ..