Antipastë me karçof

Antipastë me karçofPërbërësit:

6 karçofë

2 vezë

Hudhër dhe majdanoz

Bukë e thërrmuar

Vaj

Kripë

Përgatitja:

Pastroni karçofët, prejini në copa, ziejini, pastaj kullojuni ujin. Rrihni vezët me kripë, shtojani karçofëve, lërini për gjysmë ore dhe pastaj kalojini në bukën e grirë, vërini në një tavë pjekjeje, me pak vaj, hudhra e majdanoz dhe piqini në 200 gradë celsius për 30 minuta.

Article Tags:
Article Categories:
Pasta

Don't Miss! random posts ..